Szanowni Państwo,

Jedną z najbardziej prozaicznych, również niezwykle nielubianą czynnością jest czyszczenie i "pastowanie butów". Cudzysłów pojawił się tutaj nie przez przypadek, bo coraz częściej mamy do czynienia z produktami pielęgnacyjnymi, które pastami w potocznym rozumieniu pudełka metalowego z którego nabieramy niewielką ilość preparatu przy użyciu drewnianego mazaka - nie są.

Gdy jesteśmy zabiegani, łatwiej i znaczenie szybciej jest sięgnąć po tzw. produkt instant czyli pastę samopołyskową, takie jak np. nasze produkty z serii NANO npNANO POLISH

Pamiętajmy tylko, żeby zgodnie z instrukcją produktu przed jego aplikacją oczyścić powierzchnię na którą będzie nakładany.


Ale pasty samopołyskowe to nie wszystko...NANO POLISH
Zdecydowanie polecanym pomysłem, są tradycyjne pasty woskowe i kremy pielęgnacyjne.
Prosimy pamiętać, że ich aplikacja wymaga zdecydowanie więcej czasu i energii, ale dają również trwalsze efekty, nie wspominając już o pielęgnacji samego materiału naturalnego jakim jest skóra.


I. Krok pierwszy: pacjent i diagnoza przypadku

Naszym zdaniem stan obuwia wskazuje na to, że to obuwie męskie nie było "regularnie pielęgnowane". Mamy więc nierównomierny kolor i jego wypłowienie, mamy uszkodzenia mechaniczne, które nawet po czyszczeniu są widoczne.

II. Krok drugi: oczyszczenie skóry PULITORE

Czyszczenie zostało wykonane 2 krotnie preparatem PULITORE i miękką, bawełnianą szmatką: czyszczenie za pierwszym razem usunęło przede wszystkim brud, drugie czyszczenie - poprzednio nakładane warstwy past/kremów i mocno wbite w samą skórę zabrudzenia.

Efektem czyszczenia jest  równa warstwa skóry, oczywiście wszystkie wady i uszkodzenia powierzchni są jeszcze bardziej widoczne.


III. Krok trzeci: dopasowanie preparatu i koloru do powierzchni aplikacji. Nakładanie preparatu i polerowanie.

W naszym przypadku, wybraliśmy preparat Krem ELEGANCE w kolorze  19 DARK BROWN.CREAM ELEGANCE
Aplikację wykonujemy zgodnie z instrukcją użycia dla preparatu, zamieszczoną na kartoniku.

Po próbnym nałożeniu w niewidocznym miejscu, okazało się że kolor jest właściwy i aplikuje się bez problemów.
Niestety, pierwsza warstwa okazała się niewystarczająca i dopiero drugie nałożenie dało dobry efekt na powieżchni obuwia.
Po aplikacji i kilkunastu minutach na wchłonięcie się preparatu, buty zostały wypolerowane szczotką z końskim włosiem.


ANTIACQUA

IV. Krok czwarty: zabezpieczenie skóry przed wilgocią i szybkim usunięciem koloru

 

Gorąco polecamy operację jaką jest nałożenie impregnatu. Nie jest ona niezbędna w przypadku pantofli, które z założenia nie będą używane w trudnych warunkach pogodowych. Niemniej nasz impregnat bezbarwny ANTIACQUA, zdecydowanie zabezpieczy skórę przed wilgocią a przy następnym czyszczeniu, zauważymy zdecydowanie mniejsze osiadanie zabrudzeń na bucie i w związku z tym, łatwiejszcze czyszczenie.

Polecamy, bo warto!


PODSUMOWUJĄC:

Poniżej zamieszczamy galerię z czyszczonymi butami.
Jak Państwo widzą, uszkodzenia mechaniczne pozostały. Proszę nam niemniej wierzyć, teraz buty wyglądają naprawdę dobrze, w stosunku do stanu pierwotnego.