Dakoma - ekspert w dziedzinie pielęgnacji skór.

Jesteśmy firmą powstałą w 1996 roku. Prowadzimy działalność w zakresie produkcji, dystrybucji i doradztwa technicznego profesjonalnej chemii do obuwia i mebli.

dakoma - kosmetykiRozpoczynaliśmy od doradztwa i dystrybucji w zakresie środków chemicznych służących do produkcji i wykańczania obuwia. Początkowo byłą to jedyna działalność. Po trzech latach, w roku 1999 wspólnie z włoskim partnerem - firmą GIRBA, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu produkcji linii kosmetyków do pielęgnacji i konserwacji obuwia i wyrobów skórzanych pod naszą główną marką COCCINE.  Z upływem czasu (w roku 2003) do oferty dołączyliśmy wkładki do obuwia, a także akcesoria - szczoteczki, sznurówki.

W roku 2004 poszerzyliśmy swoją działalność wprowadzając do oferty serię profesjonalnych środków do pielęgnacji, konserwacji i restauracji powierzchni drewnianych i kamiennych pod marką eLTRe. W roku 2000 wybudowaliśmy halę, która była naszą siedzibą do 2010 roku. Były tam biura, magazyn i część produkcyjną. W listopadzie 2010 roku przenieśliśmy się do nieruchomości przy ul. Turystycznej w Wiązownie - wybudowaliśmy tu biurowiec, istniejące budynki wyremontowaliśmy, a w  hali magazynowej wybudowaliśmy nową powierzchnię magazynową i produkcyjną. W chwili obecnej jesteśmy na rynku polskim liderem w dziedzinie środków wykańczalniczych do obuwia i galanterii skórzanej marki GIRBA i Dolezal, dostarczając je do wszystkich liczących się firm obuwniczych i kaletniczych w Polsce.

rzetelna firma

Również na rynku środków do pielęgnacji obuwia i skór odnotowujemy sukcesy, których ukoronowaniem są Złote Medale na Międzynarodowych Targach Poznańskich Jesień 2006 i 2009 oraz wyróżnienie w konkursie Lider Przedsiębiorczości roku 2006. Jesteśmy obecni w największych sieciach sprzedaży obuwia.

Przez własną sieć sprzedaży dostarczamy nasze produkty do kilku tysięcy odbiorców hurtowych i detalicznych. Oprócz marki wiodącej Coccine, stworzyliśmy linię produktów niskocenowych, a także markę ekskluzywnych kosmetyków do skór i obuwia - Palmerston.

Jesteśmy firmą nastawioną na błyskawiczne dostosowanie do potrzeb rynku, serwis zorientowany na zaspokojenie niestandardowych potrzeb klienta, kontakt z klientem pozwalający z jednej strony na dokładne poznanie jego potrzeb, z drugiej na rzetelną informację i zwiększenie świadomości konsumenta w zakresie pielęgnacji obuwia i skór. Znamy się na tym, co robimy. Bezwzględnie staramy się poprawiać swoje błędy, uczymy się od naszych klientów.PIPS 

Potwierdzeniem naszego doświadczenia jest wieloletnie aktywne
członkostwo w Polskiej Izbie Przemyslu Skórzanego.